Łagowska Photography

FAQ

1. Studio

Nasze studio fotograficzne mieści się w Nowej Hucie przy ul. Fatimskiej 41A/109. Ma ok. 70 m2. Składa się z dwóch pomieszczeń – garderoby oraz dużego pomieszczenia gdzie mieszczą się sceny fotograficzne, na których fotografujemy.

Garderoba wyposażona jest w ogromną ilość rekwizytów – ubranka, kocyki, kosze, misy, wiaderka do sesji noworodkowych, mebelki dziecięce, tła fotograficzne, suknie dla kobiet w ciąży i wiele innych.

2. Styl fotografii

W naszej fotografii nie spotkasz przepychu i przesytu rekwizytami – najważniejszy jest nasz model. Stawiamy na minimalizm. Dominują u nas biele, pastele, beże, stonowane zielenie i brązy. Jeśli masz konkretne oczekiwania odnośnie kolorystyki sesji powiadom nas o tym wcześniej. Chętnie przygotujemy się do sesji wg twoich wytycznych.

3. Makijaż do sesji dla Pań

Na sesje nie chodzimy codziennie, dlatego w tym dniu ważne jest by wyglądać i czuć się komfortowo. Wychodząc naprzeciw naszym klientom oferujemy możliwość skorzystania w studio z usług Pani makijażystki. Makijaże do sesji są ciut mocniejsze niż zwykle, po to by rysy twarzy były pięknie podkreślone i widoczne na zdjęciach.

Makijaże dla Pań rekomendujemy na każdy typ sesji – szczególnie zaś polecamy je mamom na sesjach noworodkowych. Po porodzie ostatnia rzecz o jakiej myślimy to o Nas samych – najważniejsze jest maleństwo i jego potrzeby. Dlatego warto oddać się w ręce profesjonalistki. Podczas, gdy jesteście malowane my pracujemy z tatą, dzidziusiem, rodzeństwami i tak powstają pierwsze kadry na sesji.

4. Włosy Pań

Włosy na sesji są bardzo istotne. Rekomendujemy, by włosy były wcześniej umyte i ładnie ułożone, bo daje to znacznie lepsze efekty na zdjęciach. Na miejscu w studio można skorzystać z lokówki i lakieru do włosów.

5. Ubrania na sesje

Z naszej garderoby mogą skorzystać noworodki, kobiety w ciąży i dzieci do 2 roku życia. Zachęcamy jednak by na sesje przygotowywać własne stylizacje, w których czujemy się komfortowo. Do zdjęć  polecamy dla pań: białe koszulki dopasowane do ciała, wszelkie hafty koronki, jeansy, białe sukienki z motywami kwiatowymi itp. W przypadku sesji noworodkowych odzież powinna odkrywać ramiona i uwydatniać dekolt 🙂 Dla panów: biały lub czarny podkoszulek, koszula biała lub niebieska, jeansy, spodnie eleganckie casualowe. W przypadku sesji ciążowej warto wziąć ze sobą obuwie zamienne – szpilki dla pań , eleganckie buty dla panów. Jeśli chodzi o dzieciaki – najlepiej inspirować się stylem Zara Kids i ubrać dzieci w ubranka w kolorystyce: biel, beż, brąz, granat, zieleń butelkowa. Unikamy żywych kolorów i nadruków na ubraniach.

6. Plan sesji ciążowej i garderoba

Podczas sesji ciążowych powstają zdjęcia portretowe mamy i zdjęcia z partnerem. Panie, które chciałyby zapozować z ciążowym brzuszkiem w bieliźnie zachęcamy do zabrania na sesję ładną bieliznę np. czarną lub białą. W studio można skorzystać z eleganckich sukni oraz kolekcji body ciążowych.

Sesja ciążowa trwa max do 1,5 h. Skupiamy się przede wszystkim na waszych emocjach – waszej miłości, iskrach między wami oraz czułości jaką darzycie ciążowy brzuszek.

Sesje ciążowe w naszym studio to połączenie sesji lifestyle’owej i sesji artystycznej pozowanej.

Gdy na sesji są starsze dzieci zaczynamy zawsze od zdjęć rodzinnych i zdjęciami starszaka z „brzuszkiem”. Wynika to z prostej przyczyny. Dzieci największe chęci do zdjęć mają na początku – kluczowe jest pierwsze 40 minut, potem są już zmęczone. Jeśli macie kogoś, kto może pomóc po tym czasie i zająć takiego starszaka to nie wahajcie się go przywieźć ze sobą. Taka osoba może wziąć dziecko na spacer a wy będziecie mogli dokończyć sesję z brzuszkiem tylko we dwoje.

7. Opieka nad starszymi dziećmi podczas sesji

Bardzo prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na dzieci małe podczas sesji. Plan zdjęciowy jest otoczony lampami, które podłączone są do prądu. Podczas sesji noworodkowych włączone są także farelki rozgrzane do wysokiej temperatury. Należy zachować ostrożność i mieć oko na dzieci.

8. Zmiana obuwia w studio

Studio jest miejscem gdzie dzieci biegają boso. Dbając o higienę pomieszczenia prosimy o zmianę obuwia na inne, bądź chodzenie w skarpetkach.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!

Śledź mnie!