Łagowska Photography

Fotografia reklamowa – czy ma sens i się opłaca?

W dobie Internetu, dobre zdjęcie reklamowe to klucz do zwiększenia sprzedaży produktu i usługi. To także skuteczne narzędzie do budowania zaufania względem firmy. Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z pomocy fotografów reklamowych, zatem dlaczego nie masz być następny?

Co to jest fotografia reklamowa?

Fotografia reklamowa to fotografia produktowa, fotografia kulinarna, fotografia wizerunkowa (portrety biznesowe) oraz fotografia wnętrz i architektury. To gałąź fotografii, która ma promować produkty, przestrzenie i ludzi. Zdjęcia reklamowe mają przyciągać uwagę i pozostawiać po sobie pozytywne skojarzenia. Po to, by zachęcić do zakupu czy skorzystania z usług danej firmy.

Jakie cechy powinno mieć dobre zdjęcie reklamowe?

  • zdjęcie reklamowe na przykład typu packshot musi dobrze odwzorowywać rzeczywiste proporcje, fakturę i kolor produktu,
  • musi być dobrze doświetlone. Słabo doświetlone, ciemne zdjęcia zniechęcają potencjalnych kupujących,
  • kolorystyka tła musi być odpowiednio dobrana do rodzaju produktu czy usługi. Sprzedając ubrania w sklepie internetowym najlepiej sfotografować je na białym tle, tak by klient mógł się skupić na produkcie,
  • powinno zostać poddane procesowi postprodukcji – nasycenie kolorystyczne, podciągnięcie kontrastu, wyostrzenie. Czasem konieczne będzie szparowanie , czyli usunięcie tła na którym znajduje się fotografowany przedmiot.

Czy fotografia reklamowa jest opłacalna?

Nie ulega wątpliwości, że profesjonalne zdjęcia reklamowe przyciągają kupujących i przyczyniają się do podniesienia sprzedaży i prestiżu firmy. Trafiając w gusta klientów budzą w nich zaufanie, że firma jest profesjonalna i świadczy usługi czy dostarcza produkty na najwyższym poziomie. Dają również wyobrażenie o podejściu przedsiębiorcy do biznesu. Raz zrealizowana sesja reklamowa i jej efekty zdjęciowe mają szerokie zastosowanie – są nieodzowne w sklepach internetowych, w katalogach, na stronach internetowych. Są wykorzystywane w reklamie, mediach społecznościowych, gdzie istotnie dopełniają treści. Dlatego jeśli chcesz podnieść swój biznes na wyższy poziom zainwestuj w zdjęcia reklamowe i ciesz się słupkami wzrostu sprzedaży 🙂

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA!

Śledź mnie!